19 czerwca 2017

Ronin S – stabilizator obrazu

Ronin S to bardzo wyczekiwany przes nas stabilizator obrazu. Gimbal przeznaczony do lustrzanek i bezlusterkowców jest już w naszym posiadaniu. Konkurent modeli Zhiyun Crane 2 i Feiyu Tech a2000 oferuje wiele ciekawych funkcji które już mieliśmy okazję przetestować.

Stabilizatory DJI Ronin to jedne z najchętniej używanych tego typu urządzeń w świecie filmu, Ronin S to bardzo kompaktowe i mobilne urządzenie które sprawdza się w każdych warunkach.

Ronin S zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji – udźwignie najcięższy aparat z całej trójki, bo aż 3,6 kg, ma również przemyślaną konstrukcję i kilka unikalnych funkcji które mogą być bardzo pomocne. Bateria również nas zaskoczyła, wytrzyma aż 12 godzin ciągłej pracy.

Prosty w obsłudze szybki proces kalibracji, możliwość dokładnego dostosowania płynności ruchów w każdej osi oraz możliwość korzystania z zaprogramowanych sekwencji, to wszystko co wyróżnia nowego Ronina. Dodatkowo otrzymujemy modułową konstrukcję, która pozwala podłączyć głowice gimbala do innych uchwytów oraz jazd kamerowych. Istnieje również możliwość doczepienia moduły follow focus, który umożliwi wykonywanie przeostrzeń podczas filmowania gimbalem.